Jak zrobić świece zapachowe?

0
75

Jesienny okres, to doskonała okazja na odświeżenie wnętrz i uzupełnienia dodatków. Jednym z najbliższych skojarzeń tej pory roku, są oczywiście świece zapachowe. Jak je zrobić? Czego użyć? Jak osiągnąć sukces? Wszystkie dokładne informacje, znajdują się w poniższym artykule.

Świece zapachowe domowej roboty

Ten element dekoracji wnętrz, to nie tylko wypełnienie pomieszczenia ale też świetna okazja na kreatywne wykorzystanie, posiadanych już materiałów. Formę, kształt, wygląd – to wszystko, możesz stworzyć na bazie tego, co znajdziesz we własnym domu.

W artykule nie tylko omówimy dokładną instrukcję, jak zrobić swoją wymarzoną świeczkę, ale wskażemy gotowe produkty, które można znaleźć, na stronie Pachnąca Wanna.

Co jest potrzebne do zrobienia świecy?

Zacznijmy od listy, tego co już jest, a co warto zamówić aby cieszyć się pracą i tworzeniem. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jest wosk, bez którego świeca, nie istnieje. Szeroki asortyment marki, pachnąca wanna, zawiera duży wybór zapachów i kolorów gotowych wosków, które należy jedynie, rozpuścić pod wpływem temperatury.

Dodatkowo, konieczne będą :

  • gotowy knot / sznurek
  • słoik / foremka
  • oprócz wosku, olejek eteryczny z ulubionym zapachem
  • barwnik
  • głęboki garnek
  • miskę do rozpuszczenia wosku w kąpieli wodnej
  • nożyk
  • patyczek lub długa wykałaczka

Jak zrobić, własne świece zapachowe?

Przechodzimy do najważniejszego, czyli instrukcji jak krok po kroku, stworzyć własne artystyczne dzieło. Warto, aby potrzebne materiały, były przygotowane szybciej, bo ta praca wymaga nieco bałaganu.

Rozgrzanie wosku

Wystarczy, rozpuścić wosk, w kąpieli wodnej, dokładnie tak, jak roztapia się czekoladę. Para i rosnąca temperatura, rozgrzeją wosk. Warto go rozkruszyć, dzięki temu proces będzie znacznie szybszy. Jeśli świeca ma mieć określony kolor, to dobry moment, na dodanie barwnika.

Przygotowanie foremki

Rozgrzany wosk, bardzo szybko wraca do formy stałej. Dlatego od razu, warto mieć przygotowane miejsce, w którym świeca, nabierze zamierzonego kształtu. Jeśli chcemy dodać ciekawe elementy, to warto pamiętać o tym, na tym etapie i ułożeniu ich w foremce.

Dodatnie knota

Aby świeca powstała, potrzebny jest element palący. Do foremki, należy włożyć sznurek, zawinięty na patyczku bądź wykałaczce i oparty o brzegi formy. Dzięki temu zastygający wosk, utrzyma knot w odpowiedniej formie i miejscu.

Ostudzenie świecy

Nadchodzi wyczekany koniec, czyli kształtowanie się świecy. W zależności od wosku i jego temperatury, proces stygnięcia może trwać nawet, do 12 godzin.